• 100% robotyzacji od zaraz – czy to konieczne?

    Przedwczesne zrywanie niedojrzałych owoców nie jest przeważnie słusznym działaniem. Lepiej poczekać aż osiągną pełną wartość odżywczą i smakową. Cierpliwe oczekiwanie na rezultaty podjętych starań zawsze się opłaca.

    Przed podjęciem decyzji o automatyzacji przebiegu całości procesu, czyli wszystkich jego działań składowych, warto rozważyć, czy lepszym początkowym rozwiązaniem nie byłoby zautomatyzowanie przez robota jedynie podstawowego przebiegu procesu (tzw. easy path). Należy pamiętać, że robotyzacja jest procesem złożonym, a efektywne jej wdrożenie wymaga czasu. Nie warto przecież robotyzować np. wyjątków, przypadków szczególnych – chociażby dlatego, żeby mieć bieżącą wiedzę o realizowanych procesach. Robotyzowanie procesu od razu w stu procentach nie zawsze jest opłacalne. Dopiero wyciągając wnioski z częściowej robotyzacji (np. sześćdziesięcioprocentowej), można optymalnie określać automatyzację kolejnych ścieżek przebiegu procesu.

    Takie działanie jest bardzo wskazane, jeśli chcemy w sposób optymalny przeprowadzić pełną robotyzację firmy, czerpiąc z jej owoców jak najwięcej wymiernych korzyści.

    LinkedIn RSS

    autor: RSS data: 16.07.2019