• 225 milionów dolarów dla UiPath za serię E

    UiPath tworzy oprogramowanie uwalniające pracowników od uciążliwych zawodowo obowiązków, sprzyjając tym samym doskonaleniu pracy oraz osiąganiu sukcesów na rynku. Niedawno firma ogłosiła pozyskanie dodatkowych 225 milionów dolarów w ramach oprogramowania serii E, zwiększając wycenę własną do 10,2 miliarda dolarów.

    UiPath rozbudowuje platformę, zdając sobie sprawę, że hiperautomacja to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nowoczesnych technologii. Plany firmy obejmują inwestycje w platformę chmurową, ciągłe rozszerzanie jej możliwości, a także rozwój sztucznej inteligencji. Wzrost przychodów powtarzalnych ze 100 milionów do ponad 400 milionów w ciągu ostatnich 24 miesięcy mówi sam za siebie, otwierając firmie drogę na giełdę.

    Duża stopa wzrostu UiPath nie pozostaje bez wpływu na zainteresowanie inwestorów. COVID-19 miał i ma duży wpływ na zainteresowanie firm automatyzacją oraz robotyzacją. RPA jest obecnie najszybciej rozwijającą się kategorią oprogramowania dla organizacji. O sile i wartości oferowanych przez UiPath rozwiązań  stanowi fakt, iż nie są one jedynie doraźną, krótkoterminową receptą na zaistniałą sytuację. Rozwiązania te umożliwiają trwały, szybszy rozwój firm w trudnych czasach pandemii.

    autor: RSS data: 11.08.2020