Umiejętności zawodowe dopasowane do RPA
Kwalifikacje dewelopera, architekta czy projekt managera są w cenie. Wiele osób zainteresowanych zawodowo robotyzacją, chętnie poszerza własne kwalifikacje, aby znaleźć profesjonalne miejsce w branży. W tym kontekście warto mieć na uwadze, że umiejętności zawodowe testerów oprogramowania, analityków biznesowych, czy liderów biznesu mieszczą się w kryteriach dopasowania do zadań związanych z wdrażaniem RPA.
Projektowanie i utrzymywanie algorytmów RPA wymaga zaangażowania działu IT, ponieważ znajomość oprogramowania pozwala na zbudowanie stabilnego i funkcjonalnego algorytmu. Stwarza to określone możliwości zawodowe personelowi technicznemu w budowaniu nowych kompetencji związanych z utrzymaniem procesów (robotów) lub możliwości budowania środowisk informatycznych pod takie procesy. Osoby zajmujące się testowaniem oprogramowania mogą wykorzystywać robotyzację w swojej codziennej pracy, tworząc algorytmy wyłapujące zmiany i nieprawidłowości w aplikacjach. Umożliwia to w sposób naturalny zostanie deweloperem RPA.
Możliwości stwarzane przez RPA nie ograniczają się jednak wyłącznie do specjalizacji technologów. Analitycy biznesowi zajmujący się procesami biznesowymi i posiadający wiedzę na temat robotyzacji mogą budować procesy przygotowane pod RPA – już od początku szukając rozwiązań, które pozwalają na stworzenie odpowiedniego algorytmu. Liderzy biznesu pracujący w organizacjach, które zastanawiają się nad wdrożeniem RPA, posiadając wiedzę o możliwościach narzędzi do budowy robotów lub dysponując wiedzą jak dane procesy muszą być przygotowane, pełnią w tym wdrożeniu bardzo istotną rolę.
autor: RSS data: 10.03.2020