• Pojęcia automatyzacji i robotyzacji często są utożsamiane – to błąd

    Czy ktoś może utożsamiać „uczucie” z „uczuleniem”, tylko dlatego, że te wyrazy brzmią na pierwszy rzut oka trochę podobnie?

    Kiedy nieścisłość zaczyna funkcjonować jako dopuszczalne merytorycznie stwierdzenie, staje się błędem. Szczególnie na takie błędy narażone są m.in. fachowe terminy z dziedziny wiedzy, która staje się naszą codziennością.

    Stopień automatyzacji i robotyzacji procesu w organizacjach jest jednym z bardzo istotnych wyznaczników ich innowacyjności. Automatyzacja to pojęcie szersze od robotyzacji – polega na zastąpieniu wykonywanej przez ludzi pracy, pracą maszyny lub programem komputerowym. Robotyzacja (RPA) jest jednym z rodzajów automatyzacji procesów biznesowych – realizowanym przy pomocy robota programowego. Różnica między robotyzacją i automatyzacją polega na tym, że RPA działa na warstwie interfejsu użytkownika, naśladując w stu procentach pracę człowieka. Poza robotyzacją istnieją również inne metody automatyzacji procesów, np. przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych do zarządzania procesami (BPMS).

    LinkedIn RSS

    autor: RSS data: 08.08.2019