• Uczenie maszynowe przy użyciu języka Python

    Uczenie maszynowe (machine learning – ML) stanowi konsekwencję dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji; jest dziedziną informatyki, w której systemy komputerowe potrafią doskonalić się dzięki zgromadzonemu doświadczeniu – czyli danym. Wzorce surowych danych wyodrębniane są przy użyciu algorytmów. Pozwalają one oprogramowaniu na zautomatyzowanie procesu pozyskiwania oraz analizy – co służy ciągłemu ulepszaniu i rozwojowi własnego systemu. Celem takiego opartego na wzorcach i wnioskach doskonalenia jest rozwój systemu bez konieczności interwencji ze strony człowieka.

    Jednym z najlepszych języków programowania do uczenia maszynowego jestbez wątpienia Pyhton. Jego zaletami są: prostota, szybkość, wydajność. Składnia tego języka cechuje się przejrzystością i zwięzłością. To skalowalny język programowania, zapewniający ulepszoną strukturę do obsługi dużych programów. Pyhton obsługuje programowanie strukturalne, obiektowe oraz funkcjonalne. Jest rozszerzalny, posiada ogromną liczbę modułów do obsługi każdego aspektu programowania – są one łatwo dostępne. Jest również bardzo solidny i elastyczny – rozwijany aktywnie przez szerokie grono użytkowników na całym świecie. Aby go zainstalować należy pobrać odpowiedni dla danej platformy kod binarny.

    Na koniec ciekawostka: twórca Phytona był wielkim fanem serialu pt. „Latający cyrk Monty Pyhtona” („Monty Python’s Flying Circus”) – to właśnie ten tytuł stał się źródłem inspiracji dla nazwy języka programowego do machine learning.  

    autor: RSS data: 10.10.2019